середа, 26 лютого 2020 р.

Заповіді для батьківОдним з важливих питань для батьків: як виховувати дитину? Що робити, аби вона виросла доброю людиною? 
Ось десять заповідей батьківства. 

1.Люби свою дитину! 
Радій її присутністю біля тебе, приймай ії такою, яка вона є,бо то твій паросток, твоє творіння. 
2.Оберігай своє дитя! 
Захищай дитину від фізичних та душевних небезпек, навіть якщо доведеться жертвувати власними інтересами й ризикувати своїм життям. 
3.Будь добрим прикладом для своєї дитини! 
Прищеплюй до духовних вартостей свого народу і сам живи, дотримуючись його традицій. Стався до дитини з великою відповідальністю. 

4.Грай зі своєю дитиною! 
Віддавай дитині стільки часу, скільки необхідно для її розвитку, менше зважай на свої власні інтереси, боінтереси дитини водночас і твої. 

5.Працюй зі своєю дитиною! 
Допомагай дитині, коли вона намагаєтьсявзяти участь у якійсь справі (у квартирі, на садибі, городі). Коли підросте, потроху залучай до праці з людьми і для людей. 

6.Дозволь дитині набувати життєвого досвіду, нехай навіть не безболісного, але самостійного! 
Дитина визнає лише такі враження, які пережила самостійно, а твій власний життєвий досвід (хоч як тоб іприкро) часто-густо не важить для неї нічого. 

7.Покажи дитині можливості ! 
Розкривай перед дитиною чудові можливості розвитку й самоутвердження людської особистості відповідно до її особливостей та обдарованості. 

8.Привчай дитину бути слухняною. 
Стеж за поведінкою дитини й спрямовуй її так, щоб учинене нею не завдавало шкоди а ні їй самій, ані будь-кому. Не обминай моментів, коли вона негарно поводиться у твоїй присутності, зауваж і поясни, чому треба чинити саме так, а не інакше. 

9.Чекай від дитини лише таких думок та оцінок, на які вона здатна на даному етапі свого розвитку і які може підказати її власнийдосвід! 
Мине багато часу, доки дитина навчиться орієнтуватись у складному світі, що оточує її. Допомагай їй, скількизможешь, і вимагай від неївласної думки. 

10. Давай дитині змогу набувати такі враження, які полишатимуть вартісні спогади! 
Дитина, як і дорослий, «живиться» різними враженнями, які знайомлять її з довкіллям і життям інших людей. Дбай про те, щоб вона бачила, чула й відчувала якомога більше цікавогодія себе.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Дитина і комп'ютер

  Консультація для батьків Ми живемо в час небувалого злету інформаційних технологій. Комп'ютер - він вже настільки міцно увійшов у на...