середа, 15 грудня 2021 р.

Як підняти дитині настрій

ЯК ПІДНЯТИ ДИТИНІ НАСТРІЙ?


Від чого залежить настрій у дитини? 

Як підняти настрій дитині?
 
Кілька простих способів поліпшити дитині настрійПідняття настрою дитині - важливе завдання в процесі виховання. Ви запитали себе, від чого ваша дитина відчуває справжнє задоволення, які заняття їй по-справжньому подобаються? Чим вона хоче зайнятися між обов'язковими «треба»?

Психологи довели, що задоволення - основна людська потреба. Якщо задоволення в житті не вистачає, то і з додатковою творчою енергією виникають проблеми, а там і до поганого настрою і примх рукою подати.

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ НАСТРІЙ У ДИТИНИ?

Настрій - це повноцінний емоційний фон людини. Як у художника на темному тлі виходить похмура картина, так і людина з похмурими емоціями виявляє поганий настрій. Але хороша новина полягає в тому, що люди з силою волі можуть управляти своїм настроєм, змінювати його.

Настрій залежить від декількох моментів:

 • Здоров'я. Якщо дитина хворіє, їй погано, то ясна річ, що їй не захочеться веселитися. Від фізичного стану часто залежать наші емоції. Ми нездужаємо – нам сумно. Вилікувалися - знову радіємо життю.
 • Події в житті. Якщо у дитини щось сталося в школі, вона отримала погану оцінку, удома посварилися батьки, то вона буде сумувати і переживати. Якщо ж навпаки, за контрольну роботу поставили п'ять, дитина виграла змагання з легкої атлетики і сходила з мамою і татом у кіно – то вона буде веселитися і посміхатися.
 • Поточна ситуація. Дитина буде хвилюватися і засмучуватися, якщо у неї за поточну чверть у школі з якогось предмету виходить трійка, і вона поки не може її виправити. Або у неї захворів родич чи друг. Якщо ж в освітній установі все в порядку, а на даний момент дитина з сім'єю їде відпочивати у відпустку на море, то вона буде перебувати у відмінному стані.
 • Можливість або неможливість отримати щось. Синові або дочці хочеться нову іграшку, але мама з татом поки не можуть її купити - ще одна причина для поганого настрою. Якщо ж малюк знає, що на день народження отримає новий велосипед, він буде радіти.

ЯК ПІДНЯТИ НАСТРІЙ ДИТИНІ?

Батьки повинні знати, як поліпшити настрій дітям. Для цього потрібно зробити кілька кроків.

 • Поговоріть з сином або дочкою. Дізнайтеся, чому у дитини поганий настрій, що її турбує і чи можна цьому зарадити. Сядьте в тихому місці, де вам ніхто не буде заважати, і почніть довірливу розмову. Тоді малюк зрозуміє, що він небайдужий вам, що ви про нього піклуєтеся. У цьому випадку йому буде легше довіритися.
 • Використовуйте тактильний контакт. Підійдіть до крихітки, обійміть, погладьте по голові, візьміть за руку, поцілуйте. За допомогою прояву ніжних почуттів можна легко виправити ситуацію. Ще жоден малюк не залишився байдужим, якщо йому говорили слова любові.
 • Проведіть разом час. У хороших батьків завжди має бути час для свого малюка. Забудьте про роботу і справи. Сходіть разом у кіно, кафе, парк. Влаштуйте сімейні читання, подивіться разом фільм, а потім обговоріть прочитане або побачене. Поділіться думками. Відчуйте себе єдиним цілим.

КІЛЬКА ПРОСТИХ СПОСОБІВ ПОЛІПШИТИ ДИТИНІ НАСТРІЙ

Є кілька способів підняти настрій дитині.

 • Для початку варто з'ясувати: може, малюк просто втомився. Тоді перегляд мультиків, читання веселих книг, поєднане з валянням на дивані, покращать настрій.
 • Вливайтеся у світ маленької людини. Її світ - це гра. Побудуйте місто з конструктора, прокладіть залізницю, поговоріть зі своєю дитиною від імені черепашки-ніндзя або робота-трансформера, так ви дізнаєтеся про її тривоги і переживання.
 • Поліпшить настрій прогулянка на свіжому повітрі сонячного дня. Організуйте рухливу гру - через рухи негативна енергія та негативні емоції зникнуть безслідно.
 • Арт-терапія - хороший спосіб позбавлення від депресії як для дітей, так і для дорослих. Попросіть дитину намалювати свій настрій. Які кольори вона обирає? Запропонуйте малюкові розфарбувати світ кольорами веселки.
 • Дурійте і танцюйте разом з дитиною під веселу музику. Тілесний контакт з рідною людиною врівноважує психологічний стан і дає емоційну розрядку.
 • Будьте креативними, влаштуйте свято поганого настрою: купіть морозиво, торт і відсвяткуйте сумну подію - буде дуже весело!
 • Організуйте в квартирі куточок поганого настрою: поставте стільчик або крісло, покладіть затишний плед, щоб у хвилини негараздів дитина могла пережити печаль, що насувається.
 • Вважається, що поліпшити настрій можна за допомогою їжі. Але треба знати якою. Дитяче горе заїсти шоколадною цукеркою не вийде. Тому що поганий настрій - це певний набір хімічних елементів в організмі людини в якийсь момент часу, приправлений сумними думками.
 • Порадуйте дитину яскравими соковитими фруктами різних кольорів. Королем-антидепресантом вважається банан. Включіть у раціон дитини горіхи, фіто-чай, ягоди.

Погодьтеся, діти - відображення батьків. Від дуба не народжується яблуня. Діти, як губки, вбирають усе від дорослих, з якими перебувають у тісному контакті. Тому не варто вимагати від дитини блиску в очах, якщо у самих меланхолійний настрій. Частіше розмовляйте з улюбленим чадом щиро, цікавтеся його бажаннями і потребами. Тоді, швидше за все, вам не доведеться розгадувати ребус: чому у вашої дитини сьогодні поганий настрій?

1 коментар:

РОЗВИТОК ДРІБНОЇ МОТОРИКИ ПАЛЬЦІВ РУК ТА ДОТИКОВО-РУХОВОГО СПРИЙМАННЯ У ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

  Консультація для батьків                                                                                       Підготувала в...