четвер, 10 жовтня 2019 р.

Що і як читати дітям?

   Родинне читання - цікава й своєрідна форма спілкування, в якій беруть участь як мінімум троє: дитина, мама (тато, бабуся...) і автор книги чи статті в журналі. Часто батькам буває складно почати з малюком розмову на делікатні морально-етичні теми. Спільне читання художніх творів перекидає місток до відвертості і порозуміння між батьками і дитиною.

  Сімейне читання передбачає читання творів цікавих усім членам родини Варто обирати казки, оповідання з історії та географії, статті з дитячою енциклопедій, класичні твори поезію, сучасні твори для дітей. Бажано прочитати дітям книги, які самим батькам були цікаві в дитинстві, і спробувати пояснити, чому Після читання запитайте в дитини, чи цікаво їм було слухати і про що іще от хотіли б дізнатись. Відповідь підкаже зміст наступних зустрічей з книгою.
Дитині треба пояснити, що є твори, які до душі бабусі, мамі, татові... І поки дорослі з інтересом їх обговорюють, малюк може послухати, притулившись до рідного плеча, щось помалювати чи поскладати мозаїку.
   Дорослим може здаватися, що дитина «пропускає повз вуха» «серйозні» твори проте це не так. Усе, що цікаво дорослим, цікавить і дитину. Почуте і побачене і дитинстві формує обрії інтересів, іноді на все подальше життя. Якщо спогад дитинства сіренькі й буденні — таким буде й життя дорослої особистості. Якщо вони сповнені високих почуттів та цікавої діяльності - можна сподіватися, що к доросле життя людини буде змістовним, цікавим, сповненим високих ідеалів.
   Для сімейного читання можна брати складніші твори, але бажано зі щасливим закінченням. Як українську так і зарубіжну літературу, виховуючи тим самим у дітей повагу до різних культур.
   Сімейне читання, як правило, проводять один раз на тиждень, коли у вихідні дні вся родина збирається разом. До речі не обов'язково це робити увечері за столом Разом почитати чи обговорити книгу можна і в парку, на пляжі, на дачі. Але родинні читанні миті, систематичні не можуть замінити щоденного читаний дитині перед сном» яке певною мірою виконує роль колискової, сприяючи спокійному засинанню.
   Тож, шановні батьки, подивіться на свою книжкову полицю. Візьміть з неї улюблену книжку і почніть читати її у колі родини.
  Рекомендуємо твори для сімейного читання: «Уклін вам низький» Л.Калашникової; повість «Таємниця козацької шаблі» З.Мензатюк; казки В.Нестайка «В Країні Сонячних Зайчиків» та «В Країні Місячних Зайчиків»; П.Треверс «Мері Поппінс»; казка Г.Бєлєнької «Таємниця зеленого крісла»; твори Д.Прістлі; С.Аксакова трилогія «Сімейна хроніка»(особливо І частина - «Дитячі роки Багрова-онука»; оповідання про природу Р.Кіплінга, М.М.Пришвіна, поезію Л.Українки, О.Олеся, І.Буніна тощо.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Дитина і комп'ютер

  Консультація для батьків Ми живемо в час небувалого злету інформаційних технологій. Комп'ютер - він вже настільки міцно увійшов у на...